WEB 2018 – dzień 6

Ostatni dzień naszej tegorocznej ewangelizacji upłynął pod znakiem dziękczynienia za dar kapłaństwa ks. Janusza Marszałka – inicjatora Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów oraz spotkania z ks. abp Józefem Michalikiem. Pod przewodnictwem Arcybiskupa Seniora naszej archidiecezji przeżywaliśmy Eucharystię wieńczącą naszą ewangelizację. Po południu natomiast, jako swego rodzaju epilog, ewangelizowaliśmy wraz z “Bankrutami” na tzw. Cyplu w Polańczyku.

WEB 2018 – dzień 5

Kolejny dzień ewangelizacji spędziliśmy na Tamie Solińskiej, gdzie podobnie jak dzień wcześniej, ewangelizowaliśmy w różnych strefach.  Tym razem dopisała nie tylko pogoda, ale również ludzie, którzy tłumami przechodzili obok naszych instalacji. Wieczorem natomiast uczestniczyliśmy w Festiwalu Rapu. Wystąpili: Heres/WZN, MUODE KOTY. Amfiteatr w Polańczyku zabrzmiał w ten wieczór, chrześcijańskim rapem, a orędzie zbawienia odbijało się, jak ufamy nie tylko w jeziorze Solińskim, ale także w ludzkich sercach.

WEB 2018 – dzień 4

Wreszcie nadszedł długo oczekiwany dzień ewangelizacji. Nie przestraszyliśmy się deszczu, wyszliśmy na Zaporę Solińską ze śpiewem na ustach, a następnie w strugach deszczu uwielbialiśmy Pana tańcem. Niedługo potem na niebie odsłoniło się słońce. Wśród form ewangelizacji była strefa ciemności, strefa chwały, strefa dla dzieci i rodzin oraz scena ze strefą tańca. Wieczór zakończyliśmy drogą krzyżową tradycyjnie już przygotowaną przez KSM Besko.

WEB 2018 – dzień 3

Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem warsztatów przygotowujących nas do wyjścia ewangelizacyjnego. Ks. Grzegorz mówił o tzw. pierwszym wrażeniu, roli świadectwa i podstawowych zasadach ewangelizatora. Następnie ks. Mateusz poprowadził logistyczną część przygotowania do ewangelizacji. Wieczorem tradycyjnie uczestniczyliśmy w Eucharystii, a po niej odbyła się projekcja filmu “Dwie korony” oraz spotkanie z reżyserem Michałem Kodratem.

WEB 2018 – Dzień 2

 

Trwamy w rekolekcyjnych naukach. Dzisiaj uczyliśmy się jak zejść ze sceny… niepokonanym, a raczej jak w swoim życiu wywyższać Chrystusa, “tak aby On wzrastał a ja się umniejszał”. Po południu odwiedził nas abp Adam Szal, metropolita przemyski. Najpierw odbyło się krótkie spotkanie z Księdzem Arcybiskupem, a następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii przez niego sprawowanej. Nasz Pasterz uwrażliwiał nas, że ewangelizator to osoba, która głosi Chrystusa w prostocie.

WEB 2018 – Dzień 1

Pierwszy dzień upłynął nam na skupieniu i wsłuchiwaniu się w słowo rekolekcjonisty – ks. Grzegorz Szczygieł. Wskazywał on na postać św. Jana Chrzciciela jako przykładu dla ewangelizatorów. Wskazywać na postać Baranka i odsunąć się w cień – to główny temat rekolekcyjnych rozważań. Wieczorem natomiast wszyscy uczestniczyliśmy w nabożeństwie z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie w sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku.

WEB 2018 – Dzień przyjazdu

Ewangelizatorzy z Gdyni, Łodzi, Rzeszowa, Przemyśla, Torunia i wielu, wielu innych miejsc naszego kraju przyjechali do Myczkowa, gdzie od dzisiaj zaczynamy Wakacyjną Ewangelizację Bieszczadów 2018. Nasze manewry rozpoczęliśmy Eucharystią, której przewodniczył ks. Mariusz Ryba dotychczasowy moderator Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Jakuba i koordynator WEBu. Homilię natomiast wygłosił ks. Mateusz Rutkowski mianowany nowym moderatorem przemyskiej SNE. Kaznodzieja zwrócił uwagę na autentyczność postawy człowieka wierzącego jako warunek dobrej  i skutecznej ewangelizacji. Już jutro zaczynamy rekolekcje, które wygłosi ks. Grzegorz Szczygieł – saletyn.

Dzień siódmy

Uroczystą Eucharystią zakończyła się tegoroczna Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów. Metropolita przemyski – ks. abp Adam Szal w wygłoszonej homilii podziękował ewangelizatorom za trud głoszenia Dobrej Nowiny.

Dzień szósty

Dziś i wczoraj na zaporze solińskiej ewangelizatorzy WEB 2017 zobrazowali drogę ze “strefy ciemności” do “strefy światła”. Na zaporze można było spotkać w strefie ciemności i światła dwóch wysokich aniołów – anioła dobroci i anioła zła. Turyści różnie reagowali na plakat z wypisanymi grzechami oraz na widok wielkiego Krzyża, który stał dalej. Poza przygotowanymi pod zadaszeniem namiotów pomocami i materiałami uczestnicy WEB-u zajęci byli ewangelizacją wizualną – z flagami, latawcami, dzielili się także Słowem Bożym i rozmawiali z przechodniami. Tuż za tym znakiem zbawienia czekał kapłan i można było porozmawiać, wyspowiadać się i pozostawić ciemności grzechu. Dalej czekały już same radości – koncert ewangelizacyjny zespołu “Bankruci”, tańce uwielbienia, studnia Jakuba dla spragnionych, atrakcje dla najmłodszych.

 

Dzień piąty

Dzisiaj ewangelizowaliśmy w Solinie na zaporze. To tam wszyscy nasi ewangelizatorzy głosili Dobrą Nowinę na wszystkie możliwe sposoby.

Wieczorem przeszliśmy ulicami Polańczyka z nabożeństwem Drogi Krzyżowej animowanej przez KSM Besko.