WEB 2018 – dzień 3

Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem warsztatów przygotowujących nas do wyjścia ewangelizacyjnego. Ks. Grzegorz mówił o tzw. pierwszym wrażeniu, roli świadectwa i podstawowych zasadach ewangelizatora. Następnie ks. Mateusz poprowadził logistyczną część przygotowania do ewangelizacji. Wieczorem tradycyjnie uczestniczyliśmy w Eucharystii, a po niej odbyła się projekcja filmu “Dwie korony” oraz spotkanie z reżyserem Michałem Kodratem.

WEB 2018 – Dzień 2

 

Trwamy w rekolekcyjnych naukach. Dzisiaj uczyliśmy się jak zejść ze sceny… niepokonanym, a raczej jak w swoim życiu wywyższać Chrystusa, “tak aby On wzrastał a ja się umniejszał”. Po południu odwiedził nas abp Adam Szal, metropolita przemyski. Najpierw odbyło się krótkie spotkanie z Księdzem Arcybiskupem, a następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii przez niego sprawowanej. Nasz Pasterz uwrażliwiał nas, że ewangelizator to osoba, która głosi Chrystusa w prostocie.

WEB 2018 – Dzień 1

Pierwszy dzień upłynął nam na skupieniu i wsłuchiwaniu się w słowo rekolekcjonisty – ks. Grzegorz Szczygieł. Wskazywał on na postać św. Jana Chrzciciela jako przykładu dla ewangelizatorów. Wskazywać na postać Baranka i odsunąć się w cień – to główny temat rekolekcyjnych rozważań. Wieczorem natomiast wszyscy uczestniczyliśmy w nabożeństwie z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie w sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku.

WEB 2018 – Dzień przyjazdu

Ewangelizatorzy z Gdyni, Łodzi, Rzeszowa, Przemyśla, Torunia i wielu, wielu innych miejsc naszego kraju przyjechali do Myczkowa, gdzie od dzisiaj zaczynamy Wakacyjną Ewangelizację Bieszczadów 2018. Nasze manewry rozpoczęliśmy Eucharystią, której przewodniczył ks. Mariusz Ryba dotychczasowy moderator Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Jakuba i koordynator WEBu. Homilię natomiast wygłosił ks. Mateusz Rutkowski mianowany nowym moderatorem przemyskiej SNE. Kaznodzieja zwrócił uwagę na autentyczność postawy człowieka wierzącego jako warunek dobrej  i skutecznej ewangelizacji. Już jutro zaczynamy rekolekcje, które wygłosi ks. Grzegorz Szczygieł – saletyn.

Dzień siódmy

Uroczystą Eucharystią zakończyła się tegoroczna Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów. Metropolita przemyski – ks. abp Adam Szal w wygłoszonej homilii podziękował ewangelizatorom za trud głoszenia Dobrej Nowiny.

Dzień szósty

Dziś i wczoraj na zaporze solińskiej ewangelizatorzy WEB 2017 zobrazowali drogę ze “strefy ciemności” do “strefy światła”. Na zaporze można było spotkać w strefie ciemności i światła dwóch wysokich aniołów – anioła dobroci i anioła zła. Turyści różnie reagowali na plakat z wypisanymi grzechami oraz na widok wielkiego Krzyża, który stał dalej. Poza przygotowanymi pod zadaszeniem namiotów pomocami i materiałami uczestnicy WEB-u zajęci byli ewangelizacją wizualną – z flagami, latawcami, dzielili się także Słowem Bożym i rozmawiali z przechodniami. Tuż za tym znakiem zbawienia czekał kapłan i można było porozmawiać, wyspowiadać się i pozostawić ciemności grzechu. Dalej czekały już same radości – koncert ewangelizacyjny zespołu “Bankruci”, tańce uwielbienia, studnia Jakuba dla spragnionych, atrakcje dla najmłodszych.

 

Dzień piąty

Dzisiaj ewangelizowaliśmy w Solinie na zaporze. To tam wszyscy nasi ewangelizatorzy głosili Dobrą Nowinę na wszystkie możliwe sposoby.

Wieczorem przeszliśmy ulicami Polańczyka z nabożeństwem Drogi Krzyżowej animowanej przez KSM Besko.

Dzień czwarty

Wreszcie nastał dzień, kiedy zapaleni do boju o ludzkie dusze wyruszyliśmy w teren. Na pierwszy ogień ewangelizatorzy udali się na tzw. Cypel w Polańczyku, gdzie nasza niezastąpiona Joanna animowała tańce. Z czasem, kiedy włączało się w nie coraz więcej ludzi, zaczęliśmy głosić Dobrą Nowinę. Tego dnia Cypel żył WEB-em, żył Chrystusem!
Po krótkim odpoczynku uczestniczyliśmy w Eucharystii, a następnie, w ramach wieczorów ewangelizacyjnych, oglądaliśmy film “Zerwany Kłos” w amfiteatrze w Polańczyku.

Dzień trzeci

Minął kolejny dzień naszej ewangelizacji. To, co dobre, szybko się kończy – dzisiaj zakończyliśmy piękny czas rekolekcji – czas, kiedy Bóg mówił do nas przez ks. Jana. Teraz zaczyna się prawdziwa walka. Już od jutra wychodzimy na plażę, by tam głosić dzieła Boże. Oprócz rekolekcji przezywaliśmy dzisiaj także spotkanie z panią Patrycją Hurlak – aktorką i nawróconą wiedźmą.

Dzień drugi

Dzisiejszy dzień opłynął pod znakiem rekolekcyjnych zajęć i warsztatów kerygmatycznych. Najpierw w pierwszej konferencji ks. Jan Szeląg mówił o mocy Słowa Bożego, podkreślał znaczenie życia Dobrą Nowiną na co dzień.

Kolejnym etapem rekolekcyjnych ćwiczeń były prace w grupach – ewangelizatorzy mieli za zadanie stworzyć kampanie oraz plakat ewangelizacyjne skierowane do konkretnych grup. W bloku popołudniowym natomiast, uczestnicy WEB-u poznawali podstawy ewangelizacji oraz na nowo dzieli się swoim doświadczeniem Jezusa.
Ostatnim akcentem drugiego dnia Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów była Eucharystia i wieczór uwielbienia zakończony Apelem jasnogórskim.

Bóg jest, mówi do nas i wzywa nas