WEB 2016

Dzień 1.

Polańczyk ponownie stał się bazą ewangelizatorów. W czwartek rozpoczęliśmy Wakacyjną Ewangelizację Bieszczadów. Na rozpoczęcie moderator SNE ks. Mariusz Ryba podkreślił, że ewangelizacja prowadzona przez świeckich nie jest nadużyciem i nie jest to zadanie tylko dla księży i biskupów.

DSC_0073

Natomiast ks. Janusz Krygowski przypomniał, czym jest ewangelizacja – to głoszenie Ewangelii tym, którzy nie słyszeli lub słysząc, nie przyjęli jej. Zacytował papieża Franciszka, według którego ewangelizacja to czynienie konkretnych gestów miłosierdzia.
Po godz. 17 spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie i adoracji w kościele, a o 19.00 uczestniczyliśmy w pierwszej WEB-owskiej Mszy św. Kazanie wygłosił ks. Mateusz Rutkowski, który mówił o tym, że dary od Pana Boga odrzucamy lub je niszczymy. Kazanie było zobrazowane pantomimą.

– To jest odważna młodzież, która nie wstydzi się mówić o Jezusie nawet przypadkowo spotkanym ludziom – powiedział o ewangelizatorach ks. Wojciech Szlachta, proboszcz parafii Polańczyk, który przewodniczył Mszy św. na rozpoczęcie Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów.

Dzień 2.

Piątek rozpoczęliśmy od modlitwy. Większość z nas ten dzień spędziła na zaporze. W kościele trwała natomiast całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O 19.00 spotkaliśmy się na Eucharystii, której przewodniczył ks. Marcin Koperski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. On również wygłosił homilię, w której zauważył, że często chcemy swoje sprawy załatwiać po swojemu, odstawiając Pana Boga na bok.

Wyjątkowym przeżyciem była Droga Krzyżowa ulicami Polańczyka, która miała swój finał przy kaplicy zdrojowej. Rozważaniom stacji towarzyszyły nieme, ale jakże wymowne scenki oraz rozważanie przygotowane przez grupę KSM z Beska.

DSC_0169

Dzień 3.

Punktualnie o 7.00 spotkaliśmy się na Mszy św., w której modliliśmy się za tych, którzy modlą się za nas. Rankiem znów wyruszyliśmy na zaporę, aby mówić i świadczyć o tym, że Bóg jest dobry cały czas.
Popołudniu jeden z kluczowych punktów programu: festyn rodzinny, połączony z koncertem zespołu Mr. Pollack. Tuż po mieleckiej grupie rockowej wystąpili Bankruci. Grupa przygotowała nas na spotkanie z Panem, który pod postacią Chleba przyszedł do amfiteatru w Polańczyku. Grupa poprowadziła również uwielbienie.

DSC_0407

Dzień 4.

W niedzielę w okolicznych parafiach głosiliśmy kazania, ubogacane pantomimami, pomnikami i świadectwami. Wieczorem w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości odbyła się Msza św., której przewodniczył Metropolita Przemyski abp Adam Szal. W ten sposób zakończyliśmy tegoroczną Ewangelizację i z rozpalonymi sercami czekamy na następny rok.

14021710_858869960912953_4469891580058857128_n