Dlaczego WEB?

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów – Bieszczady dla Jezusa 2017

Polańczyk-Solina-Myczków

Bieszczady to miejsce odpoczynku i radosnego przebywania dla wielu ludzi z całego kraju, którzy właśnie tu pragną spędzić czas odnowy sił fizycznych, ale i duchowych. Przybywają tu także ludzie zagubieni, poszukujący sensu życia.

Wśród kapłanów i świeckich Archidiecezji Przemyskiej zrodziła się myśl, aby wśród przyjeżdżających w Bieszczady turystów rozpocząć ewangelizację. Kapłani i świeccy wspólnie zaczęli wychodzić na górskie szlaki i plaże by tam dzielić się osobistym doświadczeniem wiary i głosić prawdę o zbawieniu w Jezusie.

Podczas inicjatywy WEB chcemy dla wszystkich zapewnić pomoc i wsparcie moralne oraz duchowe w formie wspólnego przebywania, spotkań, dialogu, modlitwy wspólnotowej, a także przez spotkania z świadkami wiary, festyny rodzinne, koncerty znanych wykonawców chrześcijańskich, projekcje filmowe, spektakle małych form teatralnych itp.

Inicjatywa jest koordynowana przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Św. Jakuba Apostoła działającą w ramach Katolickiego Stowarzyszenia UNUM  z udziałem Diakonii Modlitwy Epafras, Wspólnot, Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich (Ruch Apostolstwa Młodzieży, Ruch Światło-Życie, Odnowa w Duchu Świętym i in.).

Nieodłącznym elementem ewangelizacji jest wspólna codzienna  Eucharystia i cisza adoracji. Wszystko to, aby stworzyć przestrzeń i doprowadzić turystów do spotkania z żywym Bogiem.

Mamy nadzieję, że Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów będzie promowana w dalszym ciągu nie tylko przez naszą Archidiecezję, ale także przez inne Kościoły lokalne, bo jest to jedna z inicjatyw ewangelizacyjnych w Polsce, którą warto kontynuować.

Znajdź na Facebook’u nasz profil.